Külastuse valmisoleku ABC

border

icon

…teata alati jõuluvanale, kui palju on kingisaajaid. Nii saab jõuluvana planeerida oma aega ja jõuab järgmise koduni õigeaegselt.

icon

…ebameeldivuste vältimiseks hoia pere lemmikloomad (koerad) ohutus kauguses (k.a. aias). Olgugi, et lemmikloom on sõbralik, kuid siiski ootamatu elevus ja veel tundmatu kogukas habemik võib panna neljajalgse sõbra ettearvamatult käituma.

icon…toeta last tema jõuluuskumustes ja ootustes. Nii on jõuluime sisukas ja kauakestev.

icon…anna jõuluvanale enne peokava algust piisavalt aega ja „vabadust“ lastega vestlemiseks ja tutvumiseks. Külla on tulnud ju ammune tuttav, kes samuti oodanud kohtumist terve aasta.

icon…ära pane last ebamugavalt tundma, kui lapse õpitud luuletused/laulud on meelest läinud või on juba kätte saadud kingituste lunastamiseks jõuluvanale esitatud. Iga kingitusega ei pea tingimata kaasnema etteaste. Ammugi, kui laps ei osanud sellega arvestada. Kui kingitusi on palju võib neid komplekteerida. Jäägu siiski kestma andmise ja saamise rõõm.

icon…arvesta, et jõuluvana on väärikas jõuluikoon ning kõiksugused pilkamised tema või jõulupühade “aadressil” ei ole kohased. 

icon…liigne alkoholi tarbimine ei ole väärtus, mida jõulupeol eksponeerida.

icon…jõuluvanaga ei käi ammu enam kaasas müüt vitsast. Ära hirmuta last jõuluvana juuresolekul kingist ilma jäämisega ega manipuleeri muul moel, mida  jõuluvana teeks või ei teeks.icon…laste kingitused on esmajärgulised. Täiskasvanute kingitused jäägu vajadusel tahaplaanile. Selliselt jääb jõuluvanal rohkem aega lastega vestlemiseks. icon…kui peres on erivajadustega lapsi, siis teata kindlasti sellest jõuluvanale. Nii ei teki ebameeldivat olukorda lapsele ega jõuluvanale.icon…ära paku jõuluvanale kohta peolauas, sest taat on aegsasti juba keha kinnitanud. Väikesest piparkoogist aga ei ütle ära ilmselt keegi.icon…kirjuta jõuluvanale pere vahvatest tegemistest ja muudest laste saavutustest – siis jagub juttu kauemaks.

icon

Ühiselt kestva muinasjutu nimel!

border2