Kui külla saabub jõulutaat…

border

icon

…teata alati jõuluvanale, kui palju on kingisaajaid. Nii saab jõuluvana planeerida oma aega ja jõuab järgmise koduni õigeaegselt.

icon

…ohu vältimiseks hoia pere lemmikloomad (koerad) ohutus kauguses (k.a. aias). Olgugi, et lemmikloom on sõbralik, kuid siiski ootamatu elevus ja veel tundmatu kogukas habemik võib panna neljajalgse sõbra ettearvamatult käituma.

icon…toeta last tema jõuluuskumustes ja ootustes. Võid julgelt sellest kirjutada ka jõuluvanale. Nii on muinasjutt sisukas ja kauakestev.

icon…anna jõuluvanale enne peokava algust piisavalt aega ja „vabadust“ lastega vestlemiseks ja tutvumiseks. Külla on tulnud ju ammune tuttav, kes samuti oodanud kohtumist terve aasta.

icon…ära pane last ebamugavalt tundma, kui lapse õpitud luuletused/laulud on meelest läinud või on juba kätte saadud kingituste lunastamiseks jõuluvanale esitatud. Iga kingitusega ei pea tingimata kaasnema etteaste. Ammugi, kui laps ei osanud sellega arvestada. Jäägu siiski kestma andmise ja saamise rõõm.

icon…arvesta, et jõuluvana on väärikas ning kõiksugused pilkamised jõuluvana “aadressil” ei ole sobivad. Eeskätt täidab jõuluvana laste ootusi ja osaleb just nende uskumustes.

icon…liialt alkoholi tarbinud külalised ei anna jõuluvanaga kohtumisel sobivat väärtust ega täida ka muul moel jõuluvanaga kohtumise eesmärki.

icon…jäägu imekaunis jõulumuinasjutt laste pärusmaaks ja uskumuseks. Ära püüa seda ebasobivate küsimuste,  vallatute luuletuste või muude kommentaaridega kahjustada. Üks väike tähelepanematus võib rikkuda kogu  lapse tõekspidamised.icon…jõuluvana kuvandiga ei käi ammu enam kaasas müüt vitsast. Ära hirmuta last kingist ilma jäämisega ega manipuleeri muul moel, mida  jõuluvana teeks või ei teeks.icon…täiskasvanute kingitused jäägu vajadusel tahaplaanile või saagu varasemalt komplekteeritud perekonniti. Selliselt jääb jõuluvanal rohkem aega lastega vestlemiseks.icon… kui peres on lapsi, kes vajavad erikohtlemist, siis teata kindlasti sellest jõuluvanale. Nii ei teki ebameeldivat olukorda lapsele ega jõuluvanale.icon…ära paku jõuluvanale kohta peolauas, sest taat on aegsasti juba keha kinnitanud. Väikesest piparkoogist aga ei ütle ära ilmselt keegi.icon…kirjuta jõuluvanale pere vahvatest tegemistest ja muudest laste saavutustest – siis jagub juttu kauemaks.

icon

Ühiselt kestva muinasjutu nimel!

border2